Uchwalenie konstytucji 3-go maja

Akademia szkolna z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja przebiegła pod hasłem „Innej takiej ziemi w świecie nie ma” i dotyczyła naszej „małej ojczyzny” – gminy Joniec, parafii w Jońcu i we Wronie. Program składał się z rozważań o miłości do rodzinny stron, wierszy i piosenek oraz prezentacji (m.in zdjęć Magdaleny Tok ukazujących uroki okolicznych krajobrazów)

Pomagamy Dzieciom z afryki

Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy na Polską Fundację dla Afryki poprzez zakup „cegiełki” w postaci magnesu. Celem Fundacji jest ochrona zdrowia mieszkańców Afryki oraz poprawa warunków ich życia.

„OPERA w kadrze”

„OPERA W KADRZE”
71 uczniów z klas 5-8 z naszej szkoły uczestniczyło w kwietniu 2019 r. w wycieczce do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie brali udział projekcie edukacyjnym „OPERA W KADRZE” .
Lekcję poprzedził spacer na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego.

„BEZPIECZNIE NA WSI: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

„BEZPIECZNIE NA WSI: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Już po raz IX KRUS organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, który ma na celu ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.
Prace konkursowe wykonali uczniowie:
– Bartosz Kostrzewa klasa 1,
– Dominik Sadurski klasa 2,
– Eryk Gloch klasa 2,
– Marta Brzezińska klasa 5,
– Zuzanna Calak klasa 5,
– Ana Czarniecka klasa 5,
– Radosław Gocławski klasa 6.
Teraz trzymamy kciuki i czekamy na wyniki etapu powiatowego!

Teatr dla najmłodszych

5 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na spektakl teatralny pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.

światowy dzień autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizacje zajmujące się ludźmi z autyzmem starają się przypominać o tym, że takie osoby żyją wśród nas, chcą przypominać o ich potrzebach, a także o tym, że ich odmienność, związana z autyzmem, to nie wszystko, co można o nich powiedzieć. Są jednymi z nas. Dziecko które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Niebieski to międzynarodowy kolor autyzmu. Ubierając się na niebiesko podkreślamy naszą solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Ewangelia wg św. Łukasza widziana oczami dziecka. „

Uczniowie klasy 4 wzięli udział w konkursie diecezjalnym: ,,Ewangelia wg św. Łukasza widziana oczami dziecka. ” Do Wydziału Katechetycznego wysłano dwie prace , które wyłoniła szkolna komisja oceniająca biorąc pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i estetykę wykonania prac oraz oryginalny sposób zaprezentowania tematu konkursu.