230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

4 maja 2021 roku, w ramach obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość – sadzenie dębu.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i krótkim programie artystycznym, Dyrektor szkoły Bożena Jaworska w towarzystwie Wójta Gminy Joniec Marka Czerniakowskiego oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego, dokonali uroczystego zasadzenia symbolicznego drzewa. Ma ono nam zawsze przypominać, jak bezcenna jest wolność i niepodległość. „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” – Józef Piłsudski. W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja społeczność Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia.

To dzień dla naszej planety. Warto jednak troszczyć się o nią codziennie, a nie tylko od święta.

Dlatego najmłodsze dzieci z naszej szkoły, nauczyły się jak segregować śmieci, by naszej planecie było lepiej, a nam żyło się taniej.

Z takim hasłem świętowaliśmy dzisiaj DZIEŃ ZIEMI:ZIEMIĘ SZANUJCIE! ODPADY SEGREGUJCIE,TO PROSTA SPRAWA I FAJNA ZABAWA!NA PAPIER, SZKŁO, PLASTIKI SĄ SPECJALNE POJEMNIKI: ZIELONY POJEMNICZEK- NA SZKLANY SŁOICZEK,NIEBIESKIE KONTENERY- NA STARE PAPIERY A ŻÓŁTE POJEMNIKI- SĄ NA PLASTIKI.WYSTARCZY TAK MAŁO BY CHRONIĆ ZIEMIĘ CAŁĄ!!!

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego dnia organizowana jest ogólnoświatowa akcja ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO. Celem akcji jest podnoszenie świadomości i wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu oraz solidaryzowanie się z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Zapraszamy naszych uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół szkoły, aby w tym przedświątecznym czasie znaleźli chwilkę, przyłączyli się do akcji i zaświecili się na niebiesko