Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Nadanie Imienia szkole

Zapraszamy Państwa do wsparcia finansowego,
ważnego dla Nas wydarzenia : NADANIA IMIENIA SZKOLE I ZAKUPU SZTANDARU.
(Konto Rady Rodziców
41 8230 0007 0000 3027 2018 0001
z dopiskiem – sztandar)

Bal karnawałowy

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją zapraszają na Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej w Jońcu
Dochód z balu przeznaczony będzie na rzecz NADANIA IMIENIA SZKOLE

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwy, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
Jasełka przygotowywane przez uczniów klasy 7 pod opieką pana Krzysztofa Zadrogi odbyły 20 grudnia 2019r. w naszej szkole gdzie obecni byli: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
O piękne i miłe przeżycia zadbali zdolni aktorzy. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE U MALUSZKÓW

W dniu 18 grudnia dzieci z grupy OB przygotowały jasełka. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi i pasterzy, śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki. Niespodziankę zrobił nam również Święty Mikołaj, który znalazł dla naszych przedszkolaków czas i odwiedził nasze przedszkole. Mając ogromny worek z prezentami rozdał upominki dzieciom, a w zamian dzieci zaśpiewały mu piosenkę i razem z Nim zatańczyły. Po występach przedszkolaki wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Noc w szkole

Uczniowie klasy piątej nocując w szkole przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Próbowali swoich sił jako mikołaje – wyścig narciarski, dźwiganie worków, renifery – bieg z saniami, elfy- robienie ozdób świątecznych. Dzięki dzieciom, które przygotowały aromatyczne pierniczki poczuliśmy zapach świąt. Poza tym uczniowie integrowali się w formie różnych zabaw. Sprawdzali stopień wzajemnego zaufania. Nie wszystkim było łatwo, ale każdy przełamując swoje obawy czynnie uczestniczył w zabawach. Na koniec wieczoru pełnego wrażeń obejrzeliśmy film. Oby więcej tak mile spędzonych chwil.

Warsztaty bożonarodzeniowe

28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się objazdowe warsztaty bożonarodzeniowe „Malujemy sami” z Pracownią Artystyczną „Ralfik”. Wszyscy uczniowie, zarówno młodsi z oddziałów przedszkolnych, jak i starsi ze szkoły podstawowej zapoznani zostali ze sposobem powstawania i ozdabiania bombek. Następnie własnoręcznie pomalowali szklaną bombkę i pięknie zapakowaną zanieśli na swoją choinkę.

Niedzielny Poranek dla Małych Melomanów w Filharmonii Narodowej w Warszawie

1 grudnia 20 chetnych uczniów rozwijało swoje zainteresowania muzyczne uczestnicząc w niedzielnym Poranku dla Małych Melomanów w Filharmonii Narodowej w Warszawie . W koncercie pt. ,,Dworskie fanfary i inne czary” wystąpił zespół Wah-Wah Brass czyli pięciu utalentowanych młodych instrmentalistów (wśród nich – absolwent naszego gimnazjum- Norbert Celian) oraz para tancerzy. Uczniowie dowiedzieli się co łączy ze sobą wesołą trąbkę, tajemniczy puzon i wielką tubę. Zbadali, w jaki sposób powstaje w nich dźwięk i jak można je ze sobą zestawiać. Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślały barwne kostiumy, wspaniałe wspaniałe choreografie i przeboje z różnych epok – aranżacje muzyki dawniej i nowej, standardy jazzowe oraz muzyka filmowa. Koncert przyniósł małym melomanom wspaniałą zabawę i dużo radości.