Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

bieg papieski

„Bieg Papieski”
Właśnie dzisiaj czyli 20 maja 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Jońcu „Bieg Papieski” ku czci św. Jana Pawła II, którego organizatorem był nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Zdzisław Król. Bieg poprzedzony był krótkim filmem dotyczącym aktywności fizycznej św. Jana Pawła II. W biegu wzięli udział wszyscy obecni uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, znajomi i przyjaciele. Uczestnicy po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez organizatora przystąpili do biegu. Dla najmłodszych było to nowe doświadczenie, a im starsza klasa tym bardziej zacięta rywalizacja. Wszyscy nie mniej jednak dobiegali z uśmiechem na twarzy na znak dobrej zabawy. Zwycięzcy z poszczególnych klas stanęli na podium i otrzymali wyróżnienie.Podsumowaniem całej imprezy był konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. To był miły i udany dzień.

Lakkoatletyka – zawody 2019

Uczniowie III klasy gimnazjum wzięli udział w zawodach lekkoatletyki w Płońsku. I tak przedstawiają się ich osiągnięcia:

  1. Adam Radzikowski – pchnięcie kulą II miejsce
  2. Damian Kowalski – pchnięcie kulą III miejsce
  3. Ola Domańska – pchnięcie kulą II miejsce
  4. Olek Rutkowski bieg 400 m II miejsce
  5. Wiktoria Filipak bieg 800 m II miejsce
  6. Kuba Piliński skok w dal I miejsce
  7. Patrycja Sochocka skok w dal II miejsce
  8. Natalia Krynicka skok w dal III miejsce
  9. Kuba Ziółkowski skok w dal III miejsce

Uchwalenie konstytucji 3-go maja

Akademia szkolna z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja przebiegła pod hasłem „Innej takiej ziemi w świecie nie ma” i dotyczyła naszej „małej ojczyzny” – gminy Joniec, parafii w Jońcu i we Wronie. Program składał się z rozważań o miłości do rodzinny stron, wierszy i piosenek oraz prezentacji (m.in zdjęć Magdaleny Tok ukazujących uroki okolicznych krajobrazów)

Pomagamy Dzieciom z afryki

Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy na Polską Fundację dla Afryki poprzez zakup „cegiełki” w postaci magnesu. Celem Fundacji jest ochrona zdrowia mieszkańców Afryki oraz poprawa warunków ich życia.

„OPERA w kadrze”

„OPERA W KADRZE”
71 uczniów z klas 5-8 z naszej szkoły uczestniczyło w kwietniu 2019 r. w wycieczce do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie brali udział projekcie edukacyjnym „OPERA W KADRZE” .
Lekcję poprzedził spacer na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego.

„BEZPIECZNIE NA WSI: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

„BEZPIECZNIE NA WSI: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Już po raz IX KRUS organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, który ma na celu ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.
Prace konkursowe wykonali uczniowie:
– Bartosz Kostrzewa klasa 1,
– Dominik Sadurski klasa 2,
– Eryk Gloch klasa 2,
– Marta Brzezińska klasa 5,
– Zuzanna Calak klasa 5,
– Ana Czarniecka klasa 5,
– Radosław Gocławski klasa 6.
Teraz trzymamy kciuki i czekamy na wyniki etapu powiatowego!

Teatr dla najmłodszych

5 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na spektakl teatralny pt. „Dzika Afryka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.